Krosno – piękne miasteczko u podnóża Karpat

Krosno to piękne miasto w województwie podkarpackim w południowo-wschodniej Polsce. Jest strategicznie położone w pobliżu granic ze Słowacją i Ukrainą, co zwiększa jego znaczenie kulturowe i gospodarcze. To niewielkie miasto, często nazywane ‘małym Krakowem‘, słynie z piękna architektury, bogatej historii i tętniącej życiem kultury.

To właśnie w tym pięknym miasteczku działamy, i tutaj mieści się Kościół Chrześcijański RIVER Krosno.

Krosno historycznie

Krosno zostało założone w XIV wieku i zachowało wiele ze swojego historycznego uroku. Jedną z najbardziej niezwykłych cech miasta jest dobrze zachowana średniowieczna architektura. Także krośnieńska starówka jest ucztą dla oczu z pięknym rynkiem i rzędami zabytkowych kamienic – niektóre z nich dobrze pamiętają XVII wiek.

Atrakcje Krosna

Jedną z głównych atrakcji miasta jest jego długoletni przemysł szklarski. Krosno jest znane na całym świecie z produkcji wysokiej jakości wyrobów szklanych, która sięga końca lat dwudziestych XX wieku. Krośnieńska Huta Szkła, jedna z największych tego typu w Polsce, jest obowiązkowym punktem dla turystów, którzy chcą zobaczyć fascynujący proces produkcji szkła i kupić unikalne pamiątki.

Miasto jest również znane z nacisku na edukację, znajdują się tutaj m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości. Nacisk na edukację sprzyja młodzieżowej atmosferze w mieście, uzupełnianej przez różnorodne festiwale i wydarzenia kulturalne, takie jak Międzynarodowe Zawody Balonowe, które przyciągają uczestników i widzów z całego świata.

Turystyka

Krosno to nie tylko bogactwo historyczne i kulturowe, ale także piękno przyrody. Położone u podnóża Karpat miasto jest doskonałą bazą wypadową do odkrywania malowniczych krajobrazów Bieszczad. Krosno i jego okolice oferują wiele możliwości uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i sportów zimowych, dzięki czemu jest to również miejsce interesujące dla entuzjastów wycieczek i aktywnego spędzania czasu.

Jeżeli jeszcze nigdy nie byłeś w Krośnie – czas to nadrobić! Zapraszamy!