Kategorie
Biblijne Inspiracje

Wy jesteście światłością świata.

Wy jesteście światłością świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Mateusza 5:14

Wy jesteście światłością świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze.
Nie zapala się świecy i nie stawia jej pod naczyniem, ale na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu.
Tak niech wasza światłość świeci przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili waszego Ojca, który jest w niebie.

Ewangelia Mateusza 5:14-16

Słowo Boże mówi, że kiedy przyjąłeś zbawienie, przyjąłeś Bożą naturę poprzez Ducha Świętego który zamieszkał w Tobie. Bóg usynowił Cię. Teraz Boże światło jest w Tobie, i ty stajesz się światłością (światłem) dla tego świata. Zauważ, że Bóg podkreśla, że nie uczynił Cię światłem bez powodu – masz cel!
Ten cel, to świecić przed ludźmi – będąc świadkiem zbawienia poprzez to co Jezus Chrystus uczynił na krzyżu – aby ludzie widzieli Twoje uczynki i chwalili Twojego Ojca który jest w niebie.

Wszelki dar dobry i wszelki dar doskonały pochodzi z góry i zstępuje od Ojca świateł, u którego nie ma zmiany ani cienia zmienności.

List Jakuba 1:17

Czy to nie wspaniałe, że możemy być na tym świecie światłami, których ojcem jest Wszechmogący, Wszechwiedzący i Wszechobecny Bóg! To On, JAHWE, JESTEM KTÓRY JESTEM, uczynił nas światłami, postawił jak miasto na wzgórzu, które nie może się ukryć, więcej: On chce aby inni widzieli to światło, aby to światło rozświetlało mroki upadającego świata!

Bądź jak latarnia morska, której światło prowadzi zagubionych wędrowców, szukających drogi w ciemności, prosto w szeroko rozpostarte ramiona Jezusa!

Hallelujah!