Kategorie
Blog - Uczniostwo

Uczynić Jezusa Panem – Lekcje Życia – 1 | Pastor Godwill Ogbolu

Moje owce słuchają mego głosu i ja je znam, a one idą za mną. Ewangelia Jana 10:27

Uczynić Jezusa Panem

1 z 12 lekcji Życia Chrześcijańskiego – Szkoła Uczniostwa

Uczynić Jezusa Panem - Lekcje Życia Chrześcijańskiego - 1 | Pastor Godwill Ogbolu
Obejrzyj także na Vimeo: https://vimeo.com/647476066
Pastor Godwill Ogbolu
Pastor Godwill Ogbolu – River Istanbul Church – Lekcje Życia Szkoła Uczniostwa

Razem z naszym ukochanym Pastorem Godwill’em Ogbolu rozpoczynamy cykl “Lekcje życia”!

Dziś prezentujemy pierwszą z dwunastu fundamentalnych lekcji Życia Chrześcijańskiego. Dowiesz się z niej, jak ważne jest aby Jezus Chrystus, który zapłacił za moje i Twoje grzechy swoją Drogocenną Krwią przelaną na Krzyżu, był nie tylko naszym Zbawicielem, ale przede wszystkim Panem. Kiedy Pan mówi, sługa słucha.

Moje owce słuchają mego głosu i ja je znam, a one idą za mną.

Ewangelia Jana 10:27

Jezus jest Panem!

Kiedy przyjmujesz Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela, ważne jest abyś zrozumiał co to znaczy, że Jezus jest Panem.
Jezus powinien być Panem nad każdą dziedziną Twojego życia: nad Twoją pracą, rodziną, wizją za którą podążasz, nad Twoimi relacjami międzyludzkimi. Kiedy Jezus jest Panem, nie możesz już robić wszystkiego, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Zanim zrobisz cokolwiek, powinieneś skonsultować się z Nim i dowiedzieć się, jaki jest Jego plan na Twoje życie, i czy to co chcesz zrobić przybliża Cię do mety w wyścigu w którym biegniesz.

Biegnijmy w wyznaczonym nam wyścigu

Skoro i my mamy wokół siebie tak wielką chmurę świadków, zrzućmy z siebie wszelki ciężar i grzech, który nas tak łatwo osacza, w cierpliwości biegnijmy w wyznaczonym nam wyścigu; Patrząc na Jezusa, twórcę i dokończyciela wiary, który z powodu przygotowanej mu radości wycierpiał krzyż, nie zważając na hańbę, i zasiadł po prawicy tronu Boga.

Hebrajczyków 12:1-2

Wyznaj, że JEZUS JEST PANEM

Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia.

Rzymian 10:9-10